مجموعه‌ای برای کودکان جستجوگر و کنجکاو

  • نویسنده : افرادی
  • انتشار : 1397/07/13 04:27 ?.?

ریحانه جعفری در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درباره مجموعه «کارآگاه ماریلا» توضیح داد: مجموعه رمان کودک «کارآگاه ماریلا» اثر کیت پنکهرست، هشت جلد است که جلد اول و دوم آن با رعایت حق کپی رایت، به تازگی از سوی انتشارات افق چاپ شد و شش جلد دیگرش زیر چاپ است.
 
این مترجم افزود: ماریِلا میستری، ویولت میپل و پاپی هولمز سه دختر مرموزی هستند که در هر کتاب در پی ماجراهایی سعی می‌کنند به کمک هم از رازی پرده بردارند.
 
به گفته جعفری، «ماجراهای کارآگاه ماریلا و شبح سرگردان» نخستین جلد این مجموعه‌ جذاب و پرهیجان است. در این داستان اشباحی در شهر پادلفورد سرگردان و مردم را وحشت‌زده می‌کنند. در پی گزارش‌هایی که می‌رسد ماریلا، ویولت و پاپی سعی می‌کنند بفهمند اشباح چه کسانی هستند.

وی درباره دومین جلد از این مجموعه نیز توضیح داد: «ماجراهای کارآگاه ماریلا و مسابقه‌ بپز یا بباز» عنوان دومین جلد این مجموعه است. در این داستان مسابقه‌ آشپزی به نام بپز یا بباز برای کودکان شهر پادلفورد برگزار می‌شود. آشپزی ویولت میپل عالی است و ماریلا و پاپی امیدوارند او برنده‌ این مسابقه شود. اما اتفاق‌های مشکوکی می‌افتد. ماریلا، ویولت و پاپی سعی می‌کنند بفهمند چه کسی پشت پرده‌ این اتفاق‌هاست.
 

 


جعفری درباره مخاطبان این مجموعه نیز بیان کرد: این مجموعه و ماجراهای کارآگاهی‌اش می‌تواند برای هشت تا یازده‌ ساله‌های جستجوگر و کنجکاو جذاب باشد.
 
انتشارات افق، دوجلد نخست مجموعه «کارآگاه ماریلا» را با شمارگان دو هزار نسخه و قیمت 160 هزار ریال برای هرجلد منتشر کرده است.