قیمت :
19,000 تومان

درمان مشکلات رفتاری کودکان

ارجمند

امتیاز این کتاب

امتیاز 0 / 0 رای
موضوع اصلی روان شناسی
موضوع فرعی روانشناسی کودک و نوجوان
نویسنده کاتلین آرمسترانگ، جولیا اُگ، اشلی ساندمَن- ویت، اُدلا جان والش از این نویسنده
ناشر ارجمند از این ناشر
مترجم دکتر مجتبی امیری ‏مجد، ژاله دژدار از این مترجم
نوبت چاپ 1
سال چاپ 1396
شابک 9786002005748
نوع جلد شوميز 
قطع رقعي
وزن 240 گرم
تعداد صفحات 264 صفحه
درباره کتاب:

هنگامی ‏که کودکان مشکلاتی نظیر مشکلات خواب و تغذیه دارند یا مدام قشقرق به پا می‌کنند، بسیاری از والدین دست روی دست می‌گذارند و امید دارند که این مشکلات گذرا باشند و خودبه‌خود برطرف شوند اما گاهی این مشکلات رفتاری پایدارند و موجب مسائل تحصیلی و اجتماعی در دوران مدرسه و نیز بزرگسالی می‌شوند.

کتابِ "درمان مشکلات رفتاری کودکان" رویکردی پیشگیرانه و جامع دارد. این کتاب بهترین و کارآمدترین روش‌های درمانی را معرفی می‌کند و رهنمودهایی برای تشخیص مشکلات رایج مانند تغذیه، خواب، توالت رفتن، پرخاشگری و سایر مشکلات، ارائه می‌دهد و مداخله‌های پیشگیرانه و درمانیِ مؤثر و علمی برای هرکدام از مشکلات پیشنهاد می‌کند. مثال‌های موردیِ کتاب نشان می‌دهند که والدین و درمانگران چگونه می‌توانند به‌صورت عملی، راهبردهای درمانی را به‏ کار ببرند.

در این کتاب الگوی پیشگیری، حل مسئله و فنون غربالگری معرفی شده‌اند، درمان‌های کارآمد برای کودکان و والدین آنها فراهم شده، اصول رفتاری و کاربرد آنها توضیح داده شده، فنون پایش پیشرفت کودک و ارزیابی نتایج بیان شده و منابع و ابزارهای لازم برای والدین و درمانگران فراهم شده است. به همین دلیل مطالعۀ این کتاب برای درمانگران، پژوهشگران، روان‌شناسان و مشاوران مدرسه و والدین ضروری است.

بیشتر بدانید

تعداد مشاهده این کتاب
234 بار
دفعاتی که پیشنهاد شده
0 بار
تعداد افرادی که این کتاب را خوانده اند
0 بار
تعداد افرادی که میخواهند این کتاب را بخوانند
0 بار

امتیاز شما به این کتاب

امتیاز 0 / 0 رای

کتاب های مرتبط

آخرین بریده ها